Orange TPMS Universal Sensör
Orange Electronic - sp201
Bu ürünü size en yakın bayimizden destek alrak tedarik etmenizi tavsiye ederiz.

SP201 Orange Electronic Universal Lastik Basınç TPMS Sensörü

Bu sensöre araç marka ve modeline göre yükleyebileceğiniz yazılımlar ile piyasadaki neredeyse tüm marka model araçların lastik basınç sensörü ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Bu sensörü Ateq VT56 - Ateq VT55 - Tecnomotor - Brain Bee - Orange OPSSII TPMS cihazları ile programlayabilirsiniz.

Bu sensörü sipariş ettiğiinizde bize araç marka ve modelinizi belirttiğinizde size programlanmış şekilde hazır gönderilecektir. Ayrıca sensör id yeniden öğrenme (Sensör Tanımlama) sıkıntısı olan araçlar için orijinal sensör id lerini verirseniz bu id numaraları işlenmiş bir şekilde (klonlanmış olarak) gönderilebilmektedir.

Belirtilmediği taktirde ürün gümüş rengi aluminyum sibobu ile gönderilmektedir. Kauçuk sibop veya siyah aluminyum sibop isteği ayrıca belirtilmelidir. Sibop değişikliği için ayrıca bir ücret talep edilmemektedir. (Uyumlu Sibop türleri: SGL004S - SGL004B - SGL413) 

Lastik Basınç Sensörü almadan önce DİKKAT etmeniz gerekenler:

1- Aracınızın verdiği ikaz: Genellikle lastik basınç takip sistemine (TPMS) ilişkin hatalar tek bir ikaz lambası ile standart hale getirilmiştir. Bu ikaz lambası size iki türlü uyarı verir:
• Aracınızı ilk çalıştırdığınızda TPMS uyarı ışığı yaklaşık yarım dakika kadar yanıp sönüyor ve sonrasında doğrudan yanıyor ise bu ikaz aracınızın bir veya birden fazla lastik basınç sensöründen sinyal alamadığına işarettir. Bu durumda sensörlerinizin bir TPMS kontrol cihazı ile tetiklenerek durumlarının incelenmesi gerekir. Sensörünüz hasarlı olabilir veya araca tanımlanması gerekebilir.
• Aracınızı ilk çalıştırdığınızda TPMS uyarı ışığı direkt olarak yanıyor ise bu ikaz aracınızın bir veya birden fazla lastiğinde basınç kaybı var demektir. Bu durumda doğruluğundan kuşku duymadığınız bir hava saati ile lastik havalarını aracınızın kapı içerisinde veya depo kapağı içerisinde bulunan hava basınç tablosundaki değerlerde şişirmeniz gerekir. Sonrasında aracı max 20dk kadar kullandığınızda ikaz ışığı sönmelidir. Eğer sönmüyor ise Aracınızı TPMS kontrol cihazı olan bir lastik servisine götürmenizi tavsiye ederiz.
2- Eğer Aracınızın arızalı olan sensörünün hangisi olduğundan emin iseniz:
• Her araç için geçerli olan bir kural yeni sensörün ID numarasının araca tanımlanmasıdır (Yeniden Öğretme İşlemi) Bu tanımlama işlemi araç marka ve modeline göre farklılık göstermektedir. Yukarıdaki araç uyum listesinde incelemekte olduğunuz bu ürünün aracınıza tanıtılma yöntemini görebilirsiniz. Bu yönteme göre yeni sensörünüzü bir lastikçide taktırmanız aracınızda çalışması için yeterli olabilir veya bu konuda ayrı cihazlar ile tanımlama yapılması gerekebilir. Eğer aracınız otomatik yeniden öğrenme özellikli değil ise arızalı olan sensörünüzün üzerinde yazan ID numarasını bize gönderirsiniz ve size bu ID numarasını yeni sensörünüze işlenmiş bir şekilde göndeririz. Böylece yeni sensörünüz eski sensörünüzün yerini alır ve aynı ID numarası ile çalışmaya devam eder.
• Eğer aracınız “ Otomatik Yeniden Öğrenme” ise: Aracınıza alacağınız bu ürünü iyi bir lastiktik servisinde monte ettirdikten sonra aracınızın menüsünden otomatik yeniden öğrenmeyi başlatıp aracınızı max. 20dk 30kmh üzeri kullanmanız yeterli olacaktır. Bu süreç içerisinde aracınız yeni sensörün ID numarasını öğrenecek ve TPMS sistemi çalışır duruma geçecektir.
• Eğer Aracınız “OBD2 ile Tanımlama” ise: Aracınıza alacağınız bu ürünü OBD2 Bağlantılı TPMS cihazı veya aracınızın ECU’sundan sensör ID numaralarını değiştirebilecek bir Arıza tespit cihazı ile tanıtılmalıdır.
• Eğer Aracınız “Tetikleme ile Tanımlama” ise: Aracınıza alacağınız bu ürünü OBD2 Bağlantılı TPMS cihazı veya aracınızın ECU’sundan sensör ID numaralarını değiştirebilecek bir Arıza tespit cihazı ile tanıtılmalıdır.
Copyright 2018 Lastik Sensörü. Tüm hakları saklıdır.